Menu

Wejście na pokład (boarding)

Wejście na pokład (boarding)

Wejście na pokład samolotu odbywa się z poczekalni odlotów, do której pasażerowie kierowani są po dokonaniu odprawy biletowo-bagażowej oraz po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa.

Każdy lot otrzymuje odpowiedni gate (bramka/wyjście), przy którym pasażerowie oczekują na wejście na pokład samolotu. Boarding, czyli wejście na pokład może odbywać się poprzez specjalny rękaw połączony z samolotem lub bezpośrednio z płyty lotniska – wówczas pasażerowie przewożeni są autobusem pod samolot i wchodzą po schodach na pokład maszyny.

Informacje o godzinie rozpoczęcia wejścia na pokład (boarding time) wyświetlane są na monitorach w poczekalni odlotów.

Pierwszeństwo wejścia na pokład

W większości przypadków linie lotnicze respektują zasadę wpuszczania w pierwszej kolejności osób podróżujących z małymi dziećmi, kobiet ciężarnych oraz niepełnosprawnych. Pierwszeństwo wejścia na pokład mają też osoby, które wykupiły taką usługę lub podróżują w wyższej klasie serwisowej (Pierwsza Klasa, Biznes Klasa), a także osoby posiadające karty programów lojalnościowych.

Jak zamówić?
Jeżeli jesteś zainteresowany opcją pierwszeństwa wejścia na pokład – możesz zakupić usługę dzwoniąc do naszego Telefonicznego Centrum Obsługi.

Rezerwacja miejsc w samolocie

Tanie linie lotnicze
Zazwyczaj nie umożliwiają wcześniejszej rezerwacji miejsc, a jeśli taka opcja jest dostępna, zwykle jest płatna. Jeśli pasażerowie życzą sobie dokonać wcześniejszego wyboru miejsca, muszą po dokonaniu rezerwacji skontaktować się z naszym Telefonicznym Centrum Obsługi lub poprosić o wliczenie takiej usługi w wycenę lotu podczas rezerwacji telefonicznej.

Rejsowe linie lotnicze
W wielu przypadkach linie umożliwiają wcześniejszą rezerwację miejsc – nie dotyczy to jednak wszystkich przelotów. Część przewoźników umożliwia wcześniejszy wybór miejsca bezpłatnie – podczas rezerwacji, po wykupieniu lotu lub w czasie odprawy. Jeżeli jesteś zainteresowany możliwością wyboru miejsca – skontaktuj się z naszym Telefonicznym Centrum Obsługi, a nasz konsultant udzieli informacji czy rezerwacja miejsca jest możliwa i dokona jej dla Ciebie.

Pamiętaj!
Ze względu na przepisy bezpieczeństwa, nie wszystkie miejsca w samolocie są ogólnodostępne. Siedzenia przy drzwiach awaryjnych, nad skrzydłem samolotu oraz z przodu i z tyłu kabiny (w samolotach niektórych linii te miejsca są specjalnie oznaczone) zajmować mogą tylko w pełni sprawni pasażerowie dorośli za zgodą obsługi. Najczęściej, przewoźnik wymaga również od podróżującego znajomości języka angielskiego. W sytuacji nagłego wypadku – pasażerowie zajmujący takie miejsca mogą zostać poproszeni o pomoc.


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

Top 10 najromatyczniejszych miast Europy na walentynki Wymiary i waga bagażu w samolocie Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Zainteresował Cię artykuł, ale potrzebujesz więcej informacji?
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.